Wideofilmowanie wesela

Profesjonalny kamerzysta na ślub to gwarancja jakości!

Organizacja ślubu i wesela to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia sporej ilości czasu, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jeżeli znacie już datę ślubu, jest to dobry moment na rozpoczęcie poszukiwań kamerzysty na ślub i wesele.

Od czego warto zacząć i kogo wybrać? Filmowanie ślubów to ogromna odpowiedzialność ze strony wykonawcy, dlatego warto wybrać profesjonalną firmę działającą na rynku już dłuższy czas, która posiada duże doświadczenie i rozbudowane zaplecze sprzętowe. Kamerzysta na ślub prowadzący firmę to zdecydowanie większa gwarancja dobrze wykonanej usługi niż osoba, która zajmuje się tym dorywczo. Wideofilmowanie wesel to złożony proces, dlatego już na początku poszukiwań warto zwrócić uwagę na szczegóły.

Kamerzysta weselny posiadający rozbudowane portfolio, posiadający niezbędne uprawnia m.in. takie jak: przygotowanie liturgiczne do filmowania czy uprawnienia UAVO do lotów dronem, to pierwsze informacje wskazujące na profesjonalne podejście do sprawy.

Kamerzysta weselny  – na co warto zwrócić uwagę przy podjęciu decyzji?

Wideofilmowanie dronem od jakiegoś czasu w Polsce stało się bardzo popularne. Niewielu wie, że nie tylko są potrzebne uprawnienia, ale również bieżąca ocena stanu przestrzeni powietrznej i stały kontakt z innymi użytkownikami przestrzeni powietrznej w strefie, której się znajdują w danym momencie.

Kamerzysta na wesele posiada często w swojej ofercie filmowanie ślubów z ziemi i powietrza, przy dobrej organizacji pracy jedna osoba jest w stanie obsłużyć zarówno drona jak i kamerę. Jest to ciekawe rozwiązanie dla Par Młodych, które posiadają określone budżety. Firma zajmująca się profesjonalnym filmowaniem wesel, mająca duże doświadczenie, może sobie pozwolić na wysłanie jednego kamerzysty na zlecenie bez obawy utraty jakości. Wideofilmowanie wesela również wtedy może się odbyć przy użyciu co najmniej dwóch kamer, dzięki czemu w procesie postprodukcji czyli montażu filmu weselnego można wykorzystać urozmaicone kadry, dzięki którym film staję się ciekawszy dla odbiorcy.

Warto zatem przy wyborze kamerzysty zastanowić się na czym nam głównie zależy. Jedni z nas będą liczyli na wysoką jakość i gwarancję profesjonalnej obsługi inni jednak chcieliby zapłacić mniej, gdzie ryzyko wystąpienia problemów podczas współpracy znacznie wzrasta. Może na to wpływać: mniejsze doświadczenie, gorszy sprzęt lub brak kopii zapisywanych danych.

Ważnym elementem przy podjęciu decyzji jest szczegółowa umowa, dzięki której obie strony dokładnie mogą sprecyzować wszystkie wytyczne. Takie rozwiązanie pozwoli na uniknięcie rozczarowań przy finalnym zdaniu materiału i rozliczeniu końcowym z wykonawcą.

Wideofilmowanie wesela trwa wiele godzin…

Kamerzysta na wesele cena – rynek pozwala nam na wybór kamerzysty w przedziale cenowym średnio od 2500 pln do nawet 6000 pln, jest to uzależnione wieloma czynnikami oraz przede wszystkim ilością osób uczestniczących w takim zleceniu.

Filmowanie wesel rozpoczyna się zazwyczaj już od porannych godzin. Na początku kamerzysta weselny zajmuje się przygotowaniami Pary Młodej, w skład których często wchodzą makijaż, fryzjer czy wykonywanie ujęć w stylu making off. Wideofilmowanie wesela trwa zazwyczaj do godziny pierwszej w nocy. Kamerzysta na ślub kończy swoją pracę po sfilmowaniu oczepin.

Wideofilmowanie wesel to jeden z etapów przygotowania wymarzonej pamiątki ślubnej.

Kamerzysta na ślub – jakość i rodzaj sprzętu ma znaczenie!

Kamerzysta wesele po ukończeniu zlecenia ślubnego następnie przygotowuje się do postprodukcji, która trwa wiele dni. Proces ten polega na odpowiednim pocięciu materiału, przygotowaniu udźwiękowienia i przede wszystko stworzeniu historii dwojga ludzi, którzy podczas tego niesamowitego dnia przypieczętowali swoją miłość. Warto aby taki montaż odbywał się na legalnym profesjonalnym oprogramowaniu.

Kamerzysta na wesele bardzo często pracuje na aparatach, które umożliwiają filmowanie wesel w wysokiej jakości obrazu 4K przy dosyć małych gabarytach. Aparaty z matrycami APS-C zapewniają wymienną optykę i wysoką 10-bitową jakość obrazu. Kamerzysta wesele powinien również posiadać dobrej jakości sprzęt do rejestracji dźwięku, który zarówno w kościele jak i sali weselnej dobrze będzie „zbierał” dźwięk, który można wykorzystać w procesie montażu filmu ślubnego.

Wideofilmowanie dronem znacznie urozmaica naszą pamiątkę ślubną. Poprawnie wykonane ujęcia z powietrza pięknego ogrodu, kościoła, sali weselnej czy tańczącej Pary Młodej nadają wspaniałego klimatu i ukazania wydarzeń z innej perspektywy.

Wymienione powyżej elementy, to jedynie część wskazówek mogących pomóc przy wyborze kamerzysty na wesele, warto jednak zwrócić na nie uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *