Film reklamowy

Dlaczego warto w dzisiejszych czasach inwestować w film reklamowy?

Pierwszą najważniejszą cechą takiej formy video jest jasny i czytelny przekaz dla odbiorcy. W łatwy i szybki sposób możesz zakomunikować jaki produkt masz w sprzedaży lub z jaką usługą wchodzisz na rynek. Film reklamowy warszawa ma wiele istotnych zalet, kilkoma z nich są m.in promowanie własnej marki, która jest tak ważna dla Ciebie lub sprzedaż produktu, który w Twoim przekonaniu ułatwi życie odbiorcom lub w jakiś sposób wpłynie na ich życie.

Film reklamowy zdecydowanie szybciej zachęca klienta do reakcji niż długa treść, która na pierwszy rzut oka wydaje się mało ciekawe. Oczywiście treść jest niezbędna, lecz pierwszy kontakt klienta z formą video jaką jest film reklamowy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tak szybko zmieniającym się świecie. Badania jednoznacznie wskazują, że ponad 80% z nas z większą chęcią skupia się na produkcie czy usłudze, która jest reklamowana w formie wizualnej a nie w formie treści. Film reklamowy to jedno z świetnie działających narzędzi marketingowych, które w bardzo szybki sposób się zwraca. Możliwość dotarcia do setek osób w bardzo krótkim czasie to jedna z wielu zalet takiej formy reklamy.

Jak wyprodukować doskonały film reklamowy?

Dobrze wykonany film reklamowy powinien być przemyślany już na etapie produkcji. Zadbanie o wszystkie szczegóły, detale to bardzo istotny element aby w późniejszym czasie prac montażowych nie tracić czasu na poprawki. Podczas produkcji warto zadbać o takie szczegóły jak: oświetlenie planu filmowego, przemyślane kadry nie zawierające zbędnych rzeczy, które mogą wprowadzać klienta w błąd oraz nienaganny wystrój pomieszczeń. Film reklamowy powinien zawierać dobrze dobraną licencjonowaną ścieżkę dźwiękową, świetny głos lektora i precyzyjnie dobrane komunikaty tekstowe, które tylko utwierdzą klienta w przekonaniu, że to dobry wybór.

Jak długo wykonuje się film reklamowy warszawa?

Reklamy w formie wideo, muszą być dobrze dobrane do wymagań zarówno samego zamawiającego jak i do odbiorców. Film reklamowy można stworzyć w kilka dni produkcji na planie a czasem w jeden dzień, wszystko zależy od zamysłu, budżetu i samej branży. Wielu klientów decyduje się na jeden dzień planu filmowego, z którego można stworzyć nawet kilka filmów reklamowych. Produkcja filmu reklamowego składa się z dnia na planie, często w siedzibie zamawiającego i drugiej części jaką jest montaż czyli postprodukcja. Film reklamowy można „zmontować” już w kilka dni roboczych, jest to oczywiście uzależnione od kilku czynników omawianych na etapie przygotowywania się do projektu. Film reklamowy może zawierać tylko ujęcia wykonane przez producenta czyli firmę wykonującą takie zlecenie lub w części gotowe materiały pobrane z platform stockowych.

Rodzaje – film reklamowy

Każda branża, produkt czy usługa może zostać w odmienny sposób zaprezentowana. Film reklamowy na etapie komunikacji z klientem powinien być przemyślany, aby w jak najlepszy sposób docierał do odbiorców. Film reklamowy możemy podzielić m.in na takie rodzaje jak: testimonial, film reklamowy ukazujący cechy produktu, kulinarny, scena z życia, film z materiałów stockowych, produktowy, usługowy.

Jedna odpowiedź do “Film reklamowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *