Czym jest film instruktażowy?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się filmy instruktażowe. Filmy instruktażowe coraz częściej są wykorzystywane przez firmy w celu promocji usług i produktów w sieci. Ideą filmu instruktażowego jest poinstruowanie odbiorcy, udzielenie wskazówek, a tym samym przekazanie wiedzy o sposobie korzystania z produktu, poprawności wykonania ćwiczeń fizycznych czy przygotowania dania. Filmy instruktażowe mają zastosowanie w wielu branżach. Są nieocenionym źródłem wiedzy dla potencjalnego odbiorcy, zastępując tradycyjne instrukcje papierowe i obszerne podręczniki.

Korzyści filmu instruktażowego

Film instruktażowy to doskonałe narzędzie marketingowe, zapewniające promocję produktu czy usługi w internecie przy jednoczesnym dostarczaniu walorów poznawczych i edukacyjnych. Formuła filmu zakłada skupienie uwagi odbiorcy oraz przekazanie rzetelnych informacji i wskazówek w sposób zrozumiały, przejrzysty, a przy tym atrakcyjny. Firmy decydujące się na taki rodzaj przekazu zyskują zaufanie wśród Klientów, podnosząc tym samym rozpoznawalność marki.

Film instruktażowy może być szeroko rozpowszechniany za pomocą różnych mediów społecznościowych, portali internetowych i platform, co umożliwia dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Produkcja filmu instruktażowego

Pracę nad filmem instruktażowym rozpoczynamy od przygotowania ogólnej koncepcji, w której określamy, co jest przedmiotem filmu, cel filmu, grupę docelową oraz inne założenia zgodnie z wymaganiami Klienta. Następnie opracowujemy scenariusz filmu instruktażowego opisujący konkretne ujęcia, jakie należy zawrzeć w filmie.
Po akceptacji scenariusza przez Klienta i finalizacji wytycznych do filmu przystępujemy do produkcji właściwej.
Kolejnym etapem jest postprodukcja, czyli montaż filmu instruktażowego. W procesie postprodukcji przeprowadza się szereg operacji montażowych takich jak: korekcja koloru, zastosowanie specjalnych efektów wizualnych i dźwiękowych, dodanie napisów i grafik, wzbogacenie filmu o animacje czy głos lektora.
Film instruktażowy dostarczamy w rozszerzeniu umożliwiającym publikację w różnych mediach społecznościowych, portalach i serwisach.

Cena filmu instruktażowego

Cena filmu instruktażowego uzależniona jest od szeregu czynników i ustalana jest indywidualnie po zapoznaniu się z wymaganiami i oczekiwaniami Klienta.

Jedna odpowiedź do “Czym jest film instruktażowy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *