Czym jest film reklamowy?

Poszukujesz kreatywnego i atrakcyjnego sposobu na zaprezentowanie oferty swojej firmy? Film reklamowy wykorzystujący content marketing w połączeniu ze środkami multimedialnymi to najskuteczniejsza forma promocji w sieci. Film reklamowy zwróci uwagę Twoich klientów skutecznie zachęcając do zakupu produktu lub skorzystania z usługi. Filmy reklamowe stanowią efektywne narzędzie współczesnego marketingu. Profesjonalnie przygotowany film promocyjny zapewni Ci dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Skuteczny film reklamowy powinien trwać powyżej 30 sekund i koncentrować się na uwypukleniu atutów promowanego produktu czy usługi, wzbudzając przy tym pozytywne emocje u odbiorcy. Na atrakcyjność filmu znacząco wpływa zastosowanie urozmaiconych kadrów, ujęć nagrywanych z różnych perspektyw, zarówno z ziemi, jak i powietrza. Skuteczny film promocyjny to także profesjonalny montaż materiału i udźwiękowienie.

Jak powstaje film reklamowy?

Proces realizacji filmu reklamowego składa się z kilku etapów. Zaczynamy od analizy potrzeb Klienta – ustalamy koncepcję filmu i scenariusz, w ramach których ustalamy:
• cel filmu reklamowego
• grupę odbiorców
• czas trwania filmu
• sposób dystrubucji filmu
• wymagania techniczne

Po uzgodnieniu ostatecznej specyfikacji filmu przechodzimy do produkcji filmu. Następnie, w procesie postprodukcji, montujemy kadry, wykonujemy korekcję koloru, dodajemy efekty dźwiękowe i wizualne, tworząc finalny materiał.

Korzyści filmu reklamowego

Film reklamowy ma szerokie zastosowanie, dzięki czemu stanowi jedną z najskuteczniejszych form dotarcia do Klientów. Film promocyjny to nowoczesna wizytówka firmy, która może znacząco wyróżnić markę wśród konkurencji. Może być rozpowszechniany za pomocą różnych środków przekazu w sieci – na portalach społecznościowych, stronach firmowych, forach, sklepach internetowych czy portalach branżowych.

Film reklamowy – cena i czas realizacji

Cena filmu reklamowego ustalana jest indywidualnie na podstawie analizy wymagań Klienta. Czas realizacji uzależniony jest od szeregu czynników wynikających ze specyfiki filmu reklamowego i oczekiwań Klienta.

12 odpowiedzi na “Czym jest film reklamowy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *