Jak przygotować się do filmu ślubnego?

Jak przygotować się do filmu ślubnego?

Poszukiwania kamerzysty na wesele powinniśmy rozpocząć dużo wcześniej przed naszym weselem. Przed wyborem firmy warto zastanowić się co dokładnie chcemy, aby było zawarte na takim filmie i jak długi ma być to materiał. Coraz większą popularnością cieszą się filmy 20-40 minutowe. Klasyczne długie formy odchodzą w zapomnienie.

Kamerzysta na wesele warszawa podpowiada o czym warto pamiętać

W dniu ślubu bardzo dużo się dzieje, więc dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie wszystkiego na kilka dni wcześniej. Wszystkie detale, które warto aby znalazły się na filmie weselnym takie jak wieszak pani młodej, opakowanie na obrączki, pudełko na prezenty czy nasze ulubione zdjęcie powinniśmy przygotować wcześniej, aby o tym nie zapomnieć. Kamerzysta weselny warszawa starając się ułatwić życie parze młodej przesyła wcześniej ankietę, która zawiera szereg pytań oraz podpowiedzi, dzięki której można wiele rzeczy zaplanować.

Harmonogram dnia…

Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie harmonogramu dnia, którego warto się trzymać w dniu ślubu, takie rozwiazanie pozwoli nam na mniejszą dawkę stresu. Podstawową zasadą jest to aby wszystko to co możliwe przygotować wcześniej. Kamerzysta na wesele warszawa przyjeżdżając do pary młodej w dniu ślubu powinien już mieć przygotowane wszystkie gadżety, znacznie to przyśpieszy pracę, którą wspólnie musimy wykonać. Pozostają oczywiście rzeczy do wykonania, które są możliwe tylko w dniu ślubu takie jak np. fryzjer, makijaż, ubiór, ale tworząc właśnie harmonogram dnia powinniśmy to zaplanować dużo wcześniej przed np.błogosławieństwem.

Nasz wkład w film ślubny

Para młoda ma możliwość wyboru podkładu muzycznego w filmie ślubnym. Takie wybory powinny być wcześniej przemyślane, gdyż montaż filmu weselnego obywa się pod muzykę a nie odwrotnie. Dynamika filmu jak i chronologia również jest konsultowana z parą młodą. Ankiety pozwalają na wpisanie szczególnie dla Was ważnych momentów w dniu ślubu, które zdecydowanie powinny się znaleść w filmie ślubnym. Takie konsultacje i możliwości zaangażowania się w film ślubny pozwalają trafić w oczekiwania pary młodej. Ważnym elementem jest fakt, że kamerzysta nie jest tylko przysłowiowym wykonawcą a para młoda zamawiającym. W dniu ślubu od samego rana obie strony powinny współpracować, dzięki czemu efekt finalny będzie satysfakcjonujący.

Aspekty techniczne w dniu wesela – kamerzysta na wesele warszawa 

Filmowanie ślubu to tak zwana reporterka. Sytuacja zastana może wpływać na rodzaj i jakość wykonywanych ujęć filmowych. Warto unikać zaskoczeń i nieprzewidzianych sytuacji, dlatego przed ślubem należy poinformować kamerzystę weselnego chociażby o takich rzeczach jak:

  • wielkość pokoju i kolor ścian, w którym będą się odbywały przygotowania pary młodej 
  • rodzaj oświetlenia, dostępność światła dziennego
  • ilość osób uczestnicząca w błogosławieństwie
  • wielkość sali weselnej oraz ilość gości 
  • rodzaj oświetlenia sali weselnej
  • rodzaj podłoża na sali weselnej 

Kamerzysta weselny warszawa, chcąc wykonać jak najlepszą dla Was pamiątkę powinien być wcześniej poinformowany o rzeczach, które w jakimś stopniu mogą utrudnić pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *